Fırat Esmer

Microsoft Yazılımları

Dreamspark Üyelerine 90 Günlük Pluralsight Hesabı

PluralsightDreamspark, Microsoft tarafından öğrencilere sunulan özel bir platformdur. Bu platformda Microsoft'un bir çok programını (Microsoft Visual Studio, Microsoft Expression, Microsoft SQL Server gibi) ücretsiz indirebilirsiniz. Sadece program sunmakla kalmıyor, sizlere özel fırsatlar da sunuyor. Bunlardan birisi de Pluralsight sitesinde 90 günlük eğitim hakkı.

Pluralsight, içerisinde 10'dan fazla konu ve 100'den fazla video sunumu bulunan güzel bir eğitim sitesi. Şimdi bu hesabı nasıl alacaksınız öğrenelim. Yapmanız gereken basit 4 adım var.

  1. Dreamspark sitesine giriş yapın. (Eğer hesabınız yoksa üniversitenizin anlaşmalı olup olmadığına bakın ve hesap alın. Eğer üniversite öğrencisi değilseniz, öğrenci olanlardan da Dreamspark kodu alıp üye olabilirsiniz.)
  2. Giriş yaptıktan sonra ana sayfadaki Pluralsight kısmına tıklayın ve önünüze gelen sayfada "Get Key" butonuna tıklayıp, kodu kopyalayın.
  3. Daha sonra http://training.pluralsight.com/Dreamspark linkine tıklayarak aldığınız kodu, yaratacağınız hesap ile birlikte kullanın.
  4. Hesabınızı da yarattıktan sonra yapmanız gereken son şey http://www.pluralsight-training.net/microsoft/olt/courses.aspx sayfasındaki istediğiniz videoyu izlemek.

Hepsi bu kadar arkadaşlar. Pluralsight, gerçekten çok güzel, kaliteli ve eğitici bir video paylaşım sitesi. Umarım bu siteden sonuna kadar yararlanırsınız.

Yorum ekle

Loading