Fırat Esmer

Microsoft Yazılımları

Visual Studio 2010 ve .NET Framework 4 Eğitim Seti

Visual Studio 2010 and .NET Framework 4 Training KitVisual Studio 2010 ve .NET Framework 4 çıkalı neredeyse bir yıl olacak. Peki kaçımız Visual Studio 2010 ve .NET Framework 4 kullanıyor? Evet belki çoğumuz Visual Studio 2010 kullanıyoruz ama .NET Framework 4'ü? Gerçekten .NET Framework 4'e kimler hakim? Kim eski alışkanlıklarını bırakıp yeni bir yola girmek istiyor? Sanırım .NET Framework 4'e geçmeye korkuyoruz. Ne de olsa .NET Framework 3.5 ile istediğimiz şeyleri gerçekleştirebiliyoruz.

Gün geçtikçe piyasada Visual Studio 2010 ve .NET Framework 4 ile yazılan proje sayısı ile birlikte, makaleler, videolar ve bilgiler de artıyor. İşte bunlardan bir tanesi de Microsoft tarafından yayınlanan "Visual Studio 2010 and .NET Framework 4 Training Kit". Peki nedir bu? Bu eğitim seti, içerisinde toplam 15 ana kategoriyi barındırıyor. Bunlardan bir kaçısını saymak istiyorum. 

  • C# 4
  • Visual Basic 10
  • ASP.NET 4
  • Silverlight 4
  • Managed Extensibility Framework
  • ADO.NET Data Services

Yukarıda saymış olduğum kategoriler çoğumuzun günlük hayatta kullandığı teknolojiler. Bu nedenle diyorum ki, gerçekten çok yararlı bir eğitim seti. Boyutu 411 MB çünkü offline (internet gerektirmiyor) bir uygulama. İçerisinde video, örnek uygulama ve powerpoint sunumları bulunuyor. Ayrıca içerisinde referans olarak verilen linkler de mevcut. Bu eğitim setini indirmek için buraya tıklayın.

Bunun dışında Visual Studio 2010 ve .NET Framework 4.0 için size önerebileceğim bir kaç site daha var.

Code Samples Gallery

900'ün üzerinde, platform, Visual Studio versiyonu, programlama dili ve teknoloji bazında arama yapabileceğiniz, Microsoft kaynaklı bir site. Siteye ulaşmak için buraya tıklayın. 

All-In-One Code Framework

Microsoft'un en büyük açık kaynak topluluklarından biri olan CodePlex üzerinde bulunan "All-In-One Code Framework" adlı uygulama size 100'den fazla örnek sunuyor (Ayrıca her hafta 6 adet yeni örnek ekleniyor). Bu uygulama içerisinde yine az önce bahsettiğim gibi teknoloji ve Visual Studio versiyon bazlı arama yapabiliyorsunuz. Daha fazla detay ve uygulamayı indirmek için buraya tıklayın.

Umarım en kısa zamanda Visual Studio 2010 ve .NET Framework 4'ü en iyi şekilde kullanırsınız.

Yorumlar (1) -

Yorum ekle

Loading