Fırat Esmer

ANLATILAN SENİN HİKAYENDİR - KARL MARX

Microsoft SQL Server 2008'de Tabloda Değişiklik Yapamama Uyarısı

Microsoft SQL Server 2008'de tabloda değişiklik yapmak istediğimiz zaman "Saving changes is not permitted. The changes you have made require the following tables to be dropped and re-created. You have either made changes to a table that can't be re-created or enabled the option Prevent saving changes that require the table to be re-created." gibi uzun bir uyarı alırız.

Tabloda değişiklik yapmak istediğimizde aldığımız uyarı

Bu uyarıyı almamızın sebebi tabloda değişiklik yapmak istediğimizde programın bizi uyarmasıdır ve tabloda yapacağımız değişikliğin hiçbir çeşidi ile alakası yoktur. Yani ister veri tipini, isterseniz de veri tipinin farklı seçeneğini değiştirin, bu uyarıyı alacaksınız (Kolon ismi değiştirme hariç). Hem de çok sık ve can sıkıcı şekilde.

Eğer çözümü bilmiyorsanız, muhtemelen tablonun bir "create to" script'ini alıp, üzerinde değişkilikler yaptıktan sonra istediğiniz tabloya kavuşuyordunuz. Gelin bu uyarıyla sonsuza kadar vedalaşın.

Yapmanız gereken Microsoft SQL Server Management Studio'nun menü kısmındaki Tools --> Options seçeğini tıklamak. Daha sonra Designers --> Table and Database Designers menüsünden "Prevent saving changes that require table re-creation" tikini kaldırmak.

Çözüm

Yorumlar (3) -

 • ferhat yurdakon

  1.7.2011 19:31:11 | Yanıtla

  Tskler guzel paylaşım yararlanmak guzel oluyor Smile

 • nevzat

  24.8.2011 02:44:21 | Yanıtla

  Valla yemin ediyorum bu hatadan dolayı mssql kullanmak istemiyordum allah razı olsun çözümü varmış Laughing

 • Kubra

  25.4.2016 21:09:46 | Yanıtla

  Verdiğiniz bilgi için teşekkürler Smile

Yorum ekle

Loading