Fırat Esmer

ANLATILAN SENİN HİKAYENDİR - KARL MARX

Microsoft Windows Azure Etkinliği

Windows AzureWindows Azure ile ilgili ne zaman bir makale okuyor olsam, okuduğum makale yazılımcıları ilgilendirmiyor olurdu. Yani demek istediğim, işin sistem ve uygulama kontrol tarafı daha ağırlıklı oluyordu. Bu sefer değil. Bu sefer, yapılacak Microsoft Etkinliği tamamen biz yazılımcıları ilgilendiriyor. Gelin etkinlik detaylarını konuşalım.

Etkinliğin ismi "Windows Azure Platformunu David Chappell ile Keşfe Davetlisiniz" ve 22 Kasım 2011 14.00 - 17.00 saatleri arasında Microsoft İstanbul Ofisi'nde (Levent) gerçekleşecek.

Dürüst olmak gerekirse etkinlikten haberim olana kadar David Chappell'in kim olduğunu bilmiyordum. Bu sebepten ötürü konuk hakkında bilgiyi, etkinliğin duyurulduğu Microsoft Türkiye Blog'u sayfasından kopyalayıp size sunacağım:

"San Francisco, California’daki Chappell & Associates yöneticisidir. Konuşmaları, yazıları ve danışmanlıkları sayesinde dünyanın farklı bölgelerinden insanlara yeni teknolojileri anlamasını, kullanmasını ve daha iyi kararlar vermesini sağlamaktadır. Chappell beş farklı kıtada yüzlerce etkinlikte ana konuşmacı olarak yer aldı. Seminerlerine kırk ülkede binlerce teknik karar verici, uzman yazılım geliştirici, yazılım mimarı ve liderleri katıldı. Kitapları birçok dile çevrildi ve MIT, ETH Zurich gibi birçok üniversitede ders kitabı olarak kullanıldı. Hewlett-Packard, IBM, Microsoft, Stanford Üniversitesi ve Target Corporation gibi farklı firmalara yeni teknolojilere adaptasyon, yeni ürünleri pazarlama, müşteri ve çalışanları eğitme konularında yardımcı oldu. Winconsin-Madison Üniversitesi’nde Ekonomi dalında Lisans ve Bilgisayar Bilimleri dalında yüksek lisans diplomasına sahiptir."

Etkinlikte yer alacak konuk konuşmacı yazılım geliştiricilere Bulut Bilişim ile Windows Azure bazında bilgi ve yazılım sektöründe neyin ne zaman yapılması gerektiği gibi kritik sorulara yanıt verecek.

Etkinlik saati maalesef kötü. Çoğu kişi çalışıyor olacak. Ama etkinlik ile ilgili kayıt veya arşiv bulabiliriz diye düşünüyorum. Etkinliğe kayıt olmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Not : Bu arada güncellenmiş Windows Azure SDK'sı yayınlandı. İndirmek veya yapılan değişiklikler hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz buraya tıklayın.

Yorum ekle

Loading