Fırat Esmer

ANLATILAN SENİN HİKAYENDİR - KARL MARX

Visual Studio 11 Beta Hakkında

Visual Studio 11 Beta

Microsoft'un Windows 8 Consumer Preview'i kullanıma sunmasıyla beraber Visual Studio 11 de kullanıma hazır hale geldi. Ben de diğer 1 milyon kişi gibi Windows 8 Consumer Preview'ı indirdim ve sanal makinemde kurdum. Daha sonra bir güzel Visual Studio 11 Beta'yı kurdum. Windows 8 ile ilgili yeniliklerden bahsetmeyeceğim. Şu an için hedefimde sadece Visual Studio 11 Beta var. Öyleyse başlayalım.

Visual Studio 11 Beta biz yazılımcılar için dönüm noktası sayılabilecek şekilde yenilikler içeriyor. Bunlardan en önemlisi Windows Metro uygulamaları hazırlamamız için gerekli bileşenlere sahip. Yüklemeye başlamadan önce bilmeniz gereken kritik bir işlem yok. Direkt olarak ISO'yu ekleyip çalışmalarımıza başlıyoruz. (Not: Windows 8 Consumer Preview'da ISO dosyaları çalıştırmanız için ekstradan DAEMON Tools veya PowerISO gibi programlara ihtiyacınız yok.)

Visual Studio 11 Beta Yükleme Aşaması Görüntü 1

Yukarıdaki resim Visual Studio 11 Beta'nın açılışındaki ilk resim. Yükleme sayfamız. Gayet havalı duruyor. Özellikle "Sözleşmeyi kabul ediyorum" kısımlı tiki kaldırdığınızda "INSTALL" ifadesi havalı bir şekilde yok oluyor. :)

Visual Studio 11 Beta Yükleme Aşaması Görüntü 2

Yükleme sürecinin belirli bir kısmından görüntü. Servisler, SDK'ler, kütüphaneler gibi gerekli bileşenler yükleniyor. Visual Studio 11 Beta için Ultimate, Premium, Professional, Test Professional seçenekleri mevcut.

Visual Studio 11 Beta Yükleme Aşaması Görüntü 3

Visual Studio 11 Beta'yı çalıştırdığınızda bekletildiğiniz ekran şu şekilde.

Visual Studio 11 Beta Açılış Ekranı

Yükleme işlemimiz bitti. Şimdi içeri giriyoruz.

Visual Studio 11 Beta Ana Ekranı

                    Resmin büyük boyutunu görebilmek için resme tıklayınız.

Visual Studio 11 Yeni Proje Ekranı

                  Resmin büyük boyutunu görebilmek için resme tıklayınız.

Visual Studio 11 Proje İçerisinden Ekran görüntüsü

                 Resmin büyük boyutunu görebilmek için resme tıklayınız.

Visual Studio 11 Beta Find And Replace

İlk açtığım projede dikkatimi çeken şeylerden birisi arama kutusu oldu. ARTIK GERİ BUTONUMUZ VAR! Ayrıca detaylandırılmış aramada sonuçlar daha iyi sunuluyor.

İlk olarak performans ile ilgili size nasıl bilgi verebilirim onu açıklayayım. Aslında açıklayabileceğim çok şey var ancak nereden, nasıl ve ne zaman başlayacağımı bilmiyorum. O yüzden direkt yetkili ağızdan haber vermek en sağlıklı olacaktır. (Sayfanın en altında sunacağım.)

Visual Studio Team Blog'dan yapılan performans ile ilgili makaleden iki görüntü göstermek istiyorum. Görüntülerde Visual Studio 2010 ile Visual Studio 11 Beta kıyaslaması yapılıyor.

Visual Studio 2010 ile Visual Studio 11 Beta Performans Kıyaslaması Rapor 1

Visual Studio 2010 ile Visual Studio 11 Beta Performans Kıyaslaması Rapor 2

                 Resmin büyük boyutunu görebilmek için resme tıklayınız.

  • The Visual Studio Team Blog tıklayın
  • Visual Studio 11 Beta Hakkında Sıkça Sorulan Sorular için tıklayın
  • Visual Studio 11 Beta İndirmek için tıklayın
  • Visual Studio 11 Beta Voice of Customer için tıklayın (bu işleme önem verin, değişmesini istediğiniz şeyler için fikir verin ya da var olan fikirleri oylayın.)
  • Son olarak Windows 8 Consumer Preview'ı kuracak kişiler için hazırlanmış How To Series.

Yorum ekle

Loading