Fırat Esmer

ANLATILAN SENİN HİKAYENDİR - KARL MARX

Desktop App Converter Hazır

Microsoft'un mağaza uygulama çeşitliliğini ve sayısını artırmak ve daha önceden yazılmış .NET kodunun tekrar tekrar yazılmasını engellemek adına Windows uygulamalarınızı (.NET Framework 4.6.1 veya Win32) Universal Windows Platform'a (UWP) çevirmenizi mümkün kılan aracı Desktop App Converter indirilmeye hazır.

Microsoft'un yeni vizyonunun bir parçası olan ve Windows 10'un piyasaya sunulması ile her ürün ailesinin aynı uygulamayı farklı cihazlarda çalıştırabilmesi için yazılımcılara kolaylık sağlayan bu araç aslında sadece komut isteminden ibaret. Uygulamanızın nerede olduğunu ve çevrilmiş halinin de nereye konulacağını (bunun yanı sıra yayıncı, versiyon vs.) parametreler şeklinde sizden istiyor ve son kalan işlem de bunu deploy etmek oluyor. Ortaya nasıl bir şey çıkıyor denemedim, ihtiyacım olana kadar da denemeyi düşünmüyorum. Fakat siz merak ediyorsanız;

Windows mağazasından indirmek için buraya, hakkında detaylı bilgi almak için de buraya tıklayabilirsiniz.

MSDN üzerinde bulunan teknik detayları da buradan görebilirsiniz.

Yorumlar (2) -

 • alpay

  17.3.2017 23:18:53 | Yanıtla

  Bu konuda yapılmış, Türkçe yazılı veya görsel herhangi bir örnek bulamadım.

  • Fırat Esmer

   20.3.2017 01:29:45 | Yanıtla

   Merhaba,
   Doğrudur, ben de az önce şöyle ufaktan bir göz attım fakat bulamadım. İhtiyacın varsa müsait olduğumda bir örnek hazırlayıp sayfamda paylaşabilirim istersen.

Yorum ekle

Loading